Çiçek Anlamları

*Gülün Anlamı
Anavatanı Anadolu, İran ve Çin'dir ama başka ülkelerde de yetişir. Çok güzel renkleri vardır ve kıymetlidir. Park ve bahçelerin süslenmesinde kullanıldığı gibi odaları, balkon ve terasları süsler. Birçok rengi vardır. Kesme çiçekçilikte çok talep edilen bir çiçektir. Buketlerde, aranjmanlarda, düğün organizasyonlarında çokça tercih edilir. 
 
*Kırmızı Gülün Anlamı 
Kırmızı gül: Aşkı ve tutkuyu ifade eder. Çiçekçilikte en çok tercih edilen renktir. 
 
*Beyaz Gülün Anlamı
Beyaz gül: Saflık ve temizliği ifade eder. Gelin el çiçeği buketinde en çok tercih edilen renktir.
 
*Pembe Gülün Anlamı
Pembe gül: Gönlüm sende anlamını ifade eder. Gelin el çiçeği buketlerinde pembe tonlar son yılların en fazla rağbet gören rengidir.
 
*Sarı Gülün Anlamı
Sarı gül: Sıcak sevgiyi ifade eder. Çiçekçilikte çok nadir bulunan özel bir renktir.
 
*Turuncu Gülün Anlamı
Turuncu gül: Benim için özelsin anlamını ifade eder. Son yıllarda dünya pazarında çokça tercih edilen trend renklerin içerisine girmiştir.
 
*Mavi Gülün Anlamı
Mavi gül: Eşsizlik ve büyük aşkı ifade eder. Doğada bulunmayan bir renktir. Alttan boya vererek veya gül mavi boya ile boyanarak yapılır.
 
*Mor Gülün Anlamı
Mor gül: Asaleti, gönlümde sana derin yer var anlamını ifade eder. Pembe ve mor güller gelin el çiçeği buketinde son yılların flash renkleridir.
 
 
 
*Orkidenin Anlamı
Singapur, Taylan ve Çin' de yetiştirilir. Çokça çeşidi vardır. Türkide de üretimine başlanmıştır. Adana, Antalya, İzmir, Yalova' da yetiştirilmektedir.
 
*Beyaz Orkidenin Anlamı
Beyaz Orkide: Masumiyeti ve zarafeti ifade eder. Çoğunlukla tercih edilen renktir. Bakımına dikkat edildiği sürece uzun süre çiçekleri kalıcı olur.
 
*Fuşya Orkidenin Anlamı
Fuşya orkide: Saflığı ve sevimliliği ifade eder. Son zamanlarda tercih edilen bir renktir. Bakımına dikkat edildiği sürece uzun süre kalıcıdır.
 
*Sarı Orkidenin Anlamı
Sarı orkide: Sıcaklığı ifade eder. Nadir bulunan bir renktir.
 
*Mor Orkidenin Anlamı
Mor orkide: Asaleti ifade eder. Sürekli bulunan bir renk değildir. Dayanıklı ve kalıcıdır.
 
*Mavi Orkidenin Anlamı
Mavi orkide: Aşkların en büyüğü anlamını ifade eder. Nadir uygulama yapılan bir renktir. Dayanıklı ve gösterişlidir.
 
 
*Frezya Çiçeği Anlamı
Frezya çiçeği ilkbahar aylarında çıkmaya başlar ve çiçekçi dükkanlarında güzel, hoş kokularıyla tüm dikkatleri üzerine çeker. Güzel kokularından dolayı çokça tercih edilir. Buket ve aranjmanlarda sıkça kullanılır.
 
*Beyaz Frezyanın Anlamı
Beyaz frezya: Umut anlamını ifade eder.
 
*Sarı Frezyanın Anlamı
Sarı frezya: Sıcak sevgi anlamını ifade eder.
 
*Pembe Frezyanın Anlamı
Pembe frezya: Azim ve sevgi anlamını ifade eder.
 
*Mor Frezyanın Anlamı
Mor frezya: Neşe ve derin sevgi anlamlarını ifade eder.
 
 
 
*Sümbül Çiçeği Anlamı
Sümbül çiçeği bağlılık ve sonsuz sevgi anlamını ifade eder. Güzel kokulu olması nedeniyle çokça tercih edilir. Kokulu çiçek sevenlerin ilkbahar ve yaz aylarında çokça talep ettikleri bir çiçektir.
 
 
*Lale Çiçeği Anlamı
Lale çiçeği zarif, asil ve aşk anlamını ifade eder. Lale çiçeği insanlara rahatlık hissi uyandırır. Gururlu çiçek olarakta adlandırılabilir. İlkbahar aylarında çıkmaya başlayıp, yaz aylarının sonunda kaybolurlar. Buket ve aranjman çiçeklerde kullanılabiliyor.
 
*Kırmızı Lalenin Anlamı
Kırmızı lale: Seni seviyorum anlamını ifade eder. 
 
*Beyaz Lalenin Anlamı
Beyaz lale: Saflık, temizlik anlamını ifade eder. 
 
*Sarı Lalenin Anlamı
Sarı lale: Sevgi ve hoşgörü anlamını ifade eder. 
 
*Pembe Lalenin Anlamı
Pembe lale: Şevkat ve sadakat anlamını ifade eder.
 
 
 
*Lilyum Çiçeği Anlamı
Lilyum zambakgiller ailesindendir. Soğanlı bir bitkidir. Zambakgiller ailesinden genellikle turuncu, pembe, kırmızı, sarı gibi renklerede rastlanmaktadır. Lilyumun en çok tercih edilen rengi beyazdır. Gelin masası çiçeklerinde, kız isteme çiçeklerinde ve en çok kokulu çiçekleri sevenlerin tercih etttiikleri bir çiçektir.
 
*Beyaz Lilyumun Anlamı
Beyaz lilyum: Saflık ve temizlik anlamını ifade eder. Çiçekçilikte en çok tercih edilen renktir. Aranjmanlar ve buketlerde kullanılır. Kokulu çiçek arayanların çokça talep gösterdiği bir çiçektir.
 
*Pembe Lilyumun Anlamı
Pembe lilyum: Şefkat ve sadakat anlamını ifade eder. Aranjmanlar ve buketlerde kullanılır. Kokulu çiçek arayanların çokça talep gösterdiği bir çiçektir.
 
*Sarı Lilyumun Anlamı
Sarı lilyum: Sevgi ve güven anlamını ifade eder. Nadir bulunan bir çiçektir. Aranjmanlar ve buketlerde kullanılır. Kokulu çiçek arayanların çokça talep gösterdiği bir çiçektir.
 
*Turuncu Lilyumun Anlamı
Turuncu lilyum: Benim için özelsin anlamını ifade eder. Nadir bulunan bir çiçektir. Aranjmanlar ve buketlerde kullanılır. Kokulu çiçek arayanların çokça talep gösterdiği bir çiçektir.
Güvenli Alışveriş
256 Bit Rapid SSL
Kredi Kartına Taksit
12 Taksit İmkanı
%40'a Varan İndirimler
Özel Çiçek Tasarımları
ÇOK HIZLI GÖNDERİM
Ücretsiz Teslim İmkanı